ASUME
SUURE MUNAMÄE
JALAMIL

SUUR MUNA asub nagu nimigi viitab, asub Suure Munamäe jalamil. Võru maakond. Haanja. Baltimaade kõrgeimas kohas laiutab imetlusväärne looduspark. Siinsete metsaste küngaste vahelt leiab muinasjuttudest laenatud heinamaid päikest võtvate haldjatega. Peegelsiledatel tumeda veega metsajärvedel mängivad näkid vesiroosidega curlingut. Siinsamas on aja algallikas, mis õigel äratundmisel ja kasutamisel on palju vingem asi kui lihtlabane ajamasin. Tule vaata ja kuula ise.

ME NII OOTAME SIND!

Suur Muna asub Suure Munamäe jalamil Haanjas, 10 minuti autosõidu kaugusel Rõugest ja 15 minuti autosõidu kaugusel Võrust. Tartust jõuad meieni vaid 1 tunniga.

E-L 10.00-21.00
P 10.00 – 18.00

muna@suurmuna.ee
58664668

Muna-Mäe Haanja küla Rõuge vald Võrumaa
Rõuge vald Võrumaa 65101

Suur Muna X White Guide recommended 2023 ♡

White Guide recommended 2023

TELLI LAUD VARAKULT ETTE!

Kui oled suvisel ajal tulemas suurema seltskonnaga, palume sul laud tellida ette vähemalt 1 päev. Kui soovid lauda samaks päevaks, palun helista meile 58664668.

  Suur Munamägi

  Suure Munamäe vaatetorn Haanjas

  Suur Munamägi on kõrgendik ehk küngas. Võrumaal Haanja kõrgustikul Haanja külas. Künka kõrgus on 317,4 m, suhteline kõrgus on umbes 60 m. See on Eesti ja Baltimaade kõrgeim pinnavorm, mis on tekkelt moreenkünnisel lasuv mõhn. Suure Munamäe tipus asub 1939. aastal valminud Suure Munamäe vaatetorn. Vaatetorni kõrgus on 29,1 m. Arhitekt Artur Jürvetsoni projekteeritud raudbetoon-tellishoonet peetakse Eesti funktsionalismi silmapaistvaks näiteks.

  LOE EDASI

  Mida teha Võrumaal?

  Lastega, sõpradega, kallimaga....

  Kuhu minna perega, kus on ilusad matkarajad ja tore majutus, millised on vaatamisväärsused – küsimusi on palju.
  Siin on Sulle mõned lingid, mis aitavad leida teed Võrumaal ja siin meie juures Haanjas. Meil on ju nii palju, mis ootab, et Sa saaksid kogeda ja rõõmu tunda. Ja kui Sa ükskord meie juurde kõhtu rõõmustama jõuad räägi meile, kus Sa käisid ning mine tea, ehk on meil Sulle mõni salasoovitus varuks, kuhu veel võiksid minna…

  LOE EDASI
  Mida teha Võrumaal