Oleks patt mitte kirjutada Tinkast kodanikunimega Tiina Männe, kes on läbi kaamerasilma meie toimetamiste ilu ja võlu tabanud ning teinud seda just nõnda, et iga kord tema loodud fotosid vaadates peame tõdema – teeme ikkagi nii ägedat asja ja just nõnda, et see ennekõike meie endi rõõmu “toidab”. Nii on, mida külalistega jagada ja mille tuules päevast päeva toimetada.
Küsisime Tinkalt mõned küsimused ja tema vastas.
Tinka, kuidas Sa lähened n-ö tellitud pildistamistele?
Mõtlen alati enne läbi, missuguse pildistamisega tegu on ja püüan ennast vastavalt häälestada, viia ennast nö meeleollu. Kohale jõudes vaatan missugused on valgustingimused ja üldine meeleolu. Tellitud pildistamise puhul on väga mõnus kui olen asukohas juba varem viibinud ja tean, mis kohaga tegu on, kuigi teinekord peab ka üsna spontaanne olema ja ruttu reageerima.
Kui tihti Sa avastad, et vaatled midagi kui potentsiaalset pildistamise objekti? Mis Sind sellisel juhul tavaliselt siis köitnud on?
Väga põnev teemapüstitus. Olen kunstihariduse taustaga ja sealt edasi liikunud sujuvalt fotograafia poole – selles suhtes on selline vaatleja-pilk minuga pikka aega kaasas käinud. Nö vaba pildistamise juures (kui pole tellimustöö) siis mulle väga meeldivad teatud valgused, mis alati kutsuvad kaamera haarama. Näiteks praegune hilissügisene selline eriline valge, kalgivõitu valgus või muidugi madal päike – hommikul või õhtul.
Kuidas Sa ise iseloomustaksid enda kui fotograafi käekirja?
Minu käekiri – üritan jääda loomulikuks ja ausaks, mitte eriti võltsida 🙂 Oleneb muidugi väga sellest, kes või mis on pildistatav objekt.
Ürituste pildistamisel on oluline tabada nii ehedat emotsiooni, koheldes siiski pildistatavat austusega, kui ka õigeid hetki, mis annaks edasi üritusel toimuvat. Brändifotode juures üritan jääda loomulikuks, vältida üleposeerimist ja tuua sõnum vaatajani.