KINO, KONTSERT....

ÜRITUSED

Keti lõpp (Eesti 2017)

Keti lõpp (Eesti 2017)

24/11/17 - 19.0 - 24/11/17 - 23.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Paavo Piigi auhinnatud näidendil põhineva Priit Pääsukese nüansirikka ja peenekoelise situatsioonikoomikaga vürtsitatud debüütmängufilmi “Keti lõpp” tegevus hargneb linna serval asuvas burgerirestoranis Kett, mis toimib minimudelina maailmast. Peategelane, ettekandja (Maiken Schmidt) on terane neiu, kes oma energiat ilmetusse kiirsöögikohta mattes on jõudnud elus surnud punkti. Üritades meelitada sellesse tühja uppuvasse laeva natukenegi külastajaid, võitleb ta paratamatusega ega taha seda endale tunnistada. Kett on muutunud tema ebamugavaks mugavustsooniks.

Ühel sombusel hommikul saab ettekandja telefonikõne – Kett pannakse kinni ning see on tema viimane tööpäev. Üksteise järel hakkavad Ketti ilmuma viimase päeva külastajad. Keset lõputult kestvat kriisi hinges ja maailmas endi ümber, on inimesed justkui mingi piirini viidud. Nad tulevad ja lähevad, igaüks omas mullis, mis Ketis plahvatab ning ettekandja on selle kõige tunnistajaks. Burgerlast astuvad läbi valede puntrasse peitu pugev keskkoolitüdruk Lua, tüdrukuteõhtu „jänkud”, et enne pidu korralik põhi laduda ja kolmekümnendates abielupaar, kes on omavahelises suhtluses jõudnud väljakannatamatu aususeni. Lõpuks liituvad ettekandjaga tööd otsiv noormees (Hendrik Toompere jr) – akadeemilise maailma imelaps, ja kuulus helilooja, kes oskab selles kohas näha midagi ilusat ja erilist. Igaüht neist ajendab soov leida elus kindel pidepunkt, mõistetud olemise tunne ja lähedus.

Loo taustaks on üleilmne majanduslik ja hingeline madalseis. Film tõstatab küsimuse kas ja mis õigust on meil mõista kohut inimeste üle, kes selle all kannatavad ning vahendite üle, mida nad sellest pääsemiseks kasutavad.

Ühest küljest on “Keti lõpp” ehe kaasaegne Eesti materjal, teisest küljest tegeleb see humoorikas võtmes universaalsete ja väga ajakohaste teemadega. Filmi arvukates kõrvalosades näeme säramas Evelin Võigemasti, Ott Aardamit, Ester Kuntut, Tiit Lilleorgu, Ilja Nartovit, Piret Krummi, Katariina Tamme, Henrik Kalmetit, Priit Piusi ja Mattias Naani.

„Keti lõpu“ maailma esilinastus toimus prominentse 52. Karlovy Vary filmifestivali «East of the West» võistlusprogrammis 5. juulil 2017 Tšehhis.

Eesti keeles

Pilet 4€
... Vaata rohkemVaata vähem

26 interested  ·  1 going
Perega kinno - Sivi uneseiklus (2016)

Perega kinno - Sivi uneseiklus (2016)

26/11/17 - 13.0 - 26/11/17 - 16.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Siv on vaimustatud uuest klassiõest Cerisiast. Cerisia on omamoodi riides ja tal on oma arvamus. Kui Cerisia Sivi endale ööseks külla kutsub, on Siv üliõnnelik. Äkki tahab Cerisia tema sõber olla? Sivil oma südamesõpra ju polegi.

Õhtu kujuneb aga teistuguseks. Korteris on liiga palju uksi ja imelik lõhn. Kui Siv keset ööd ärkab, tahab ta kohe koju minna. Aga kus on Cerisia? Oma toas teda pole. Siv läheb mööda pimedat ja vaikset korterit Cerisiat otsima.

Veider küll, aga korter on muutunud. Uksed on kas pisikesed või väga suured, tapeedid on isemoodi ja liiguvad. Võtmed tapeedimustris on kadunud! Või on need muutunud päris võtmeteks? Sellisteks, mis uksi avavad?

Siv hakkab uksi avama ja kahe jutuka punastes kummikutes mägra seltsis algab üks uus seiklus teise järel.

Film on eesti keeles.
Pilet 1€
... Vaata rohkemVaata vähem

3 interested
Slava (Bulgaaria 2016)

Slava (Bulgaaria 2016)

01/12/17 - 19.0 - 01/12/17 - 23.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Raudteetööline Tsanko Petrov leiab rööbastelt korraliku hunniku raha ja selle asemel, et leitu endale jätta, annab ta selle ausa kodanikuna võimude hoolde.

Bulgaaria transpordiminsteeriumi PR-ametnik Julia Staykova näeb siin suurepärast võimalust näidata, kuidas kodanikud korruptsiooni vastu võitlevad ning korraldab võimsa etteaste Tsanko autasustamiseks suure aususe ülesnäitamise eest. Autasuks saab Tsanko ersatskella ning selle hetke jäädvustamiseks telekaamerate ees, võtab Julia mehe perekonnareliikvia, kella Slava, korraks enda kätte hoiule. Tseremoonia lõppedes pole aga vana kella enam mitte kusagil ja see asi Tsankole juba enam ei meeldi…

Bulgaaria keeles, eesti ja vene subtiitrid

Pilet 3€

6 interested  ·  1 going
Minu pupsik (Prantsusmaa 2017)

Minu pupsik (Prantsusmaa 2017)

08/12/17 - 19.0 - 08/12/17 - 23.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Küll ned lapsed saavad ruttu suureks!

Vincent on juba 18, aga oma vanemate jaoks on ta ikka nende väike Pupsik. Kui poisi esimene armastus lõhki läheb, toob see endaga kaasa tõelise maailmalõpu! Vanemad ei jaksa vaadata oma murtud südamega lapsukest ning nad otsustavad ise ohjad haarata. Nad töötavad välja programmi nimega Armastuse Detox, mis on nii põhjalik ja intensiivne, et selles ei jää ellu ükski murtud süda...

Prantsuse keeles, eesti ja vene subtiitrid

Pilet 3€

1 interested
50 kevadet (Prantsusmaa 2017)

50 kevadet (Prantsusmaa 2017)

15/12/17 - 19.0 - 15/12/17 - 23.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Päikselise ja südantsoojendava tragikomöödia peaosaline on 50-aastaseks saanud Aurore, kes seisab silmitsi uue eluga - see on keskiga. Pere on purunenud, tööd ei ole ja kõigele lisaks teatab Aurore'i vanim tütar, et naine saab peagi vanaemaks. Aurore'il on küll toredad tütred ja vahva sõbranna, kes pakuvad tuge, kuid sellegipoolest tunneb ta end üha rohkem ühiskonnast välja heidetuna. Kui ta ootamatult kohtub oma keskkooliaegse kallimaga, otsustab Aurore selja sirgu lüüa ja keeldub laskmast end maha kanda. Mis siis, kui just nüüd on aeg kõike otsast alustada?

"50 kevadet" on lugu naisest, kes ei lepi talle määratud saatusega. Nuttes ja naerdes eluraskustele vastu astudes jääb Aurore ikkagi naiseks. Ja see pole kellegi asi, et ta sealjuures viiekümneselt käitub viieteistaastase armununa.

Prantsuse keeles, eesti ja vene subtiitrid

Pilet 3€
... Vaata rohkemVaata vähem

14 interested  ·  1 going
TRIO Soon/Piho/Lepasson

TRIO Soon/Piho/Lepasson

16/12/17 - 19.0 - 16/12/17 - 22.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Kontsert, peale mida saavad kõik huvilised keerutada oma tantsujalgu.

Pilet 5€

20 interested  ·  7 going
Targad naised (Prantsusmaa 2017)

Targad naised (Prantsusmaa 2017)

22/12/17 - 19.0 - 22/12/17 - 23.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Humoorika ekraaniloo peategelaseks on lahkust ja siirust kiirgav ämmaemand Claire, kes on oma elu pühendanud teistele.

Hetkel, mil ta peab silmitsi seisma sünnituskliiniku sulgemise ja töökoha kaotusega, pööratakse naise elu pea peale, sest pildile naaseb Béatrice, Claire'i isa endine armuke. Béatrice on bravuurikas ja isepäine naine, täpselt Claire'i vastand. Kahe targa naise omavahelisest hõõrumisest kasvab välja liigutav sõprus, mis muudab mõlemi elu.

Prantsuse keeles, eesti ja vene subtiitrid

Pilet 3€

10 interested
Hea aeg (USA 2017)

Hea aeg (USA 2017)

29/12/17 - 19.0 - 29/12/17 - 23.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Pärast ebaõnnestunud pangaröövi nabitakse Connie (Robert Pattinson) vaimupuudega vend Nick (üks režissööridest Benny Safdie) politsei poolt kinni. Algab meeleheitel mehe odüsseia läbi neoontuledest valgustatud öise New Yorgi, et päästa haiglasse maandunud vend kindlast kinniminekust. Ühe allmaailmas veedetud öö jooksul langeb Connie hullumeelsesse põrgusse, kus valitseb jõhker vägivald, joostes samal ajal võidu kellaga, sest juuksekarva otsas ripuvad nii tema enda kui ka ta venna elud.

Film esilinastus 2017. aastal Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis, kus ta võitis parima heliriba auhinna. Kiita sai ka Robert Pattinson, kelle rollisooritust pidasid kriitikud tema elu parimaks.

Inglise keeles, eesti ja vene subtiitrid

Pilet 3€

5 interested
Päästa meid (Itaalia 2016)

Päästa meid (Itaalia 2016)

05/01/18 - 19.0 - 05/01/18 - 23.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Dokumentaalfilm eksortsismist ja selle harrastajatest tänases Itaalias. Lugu kontrastidest iidse tava ja moodsa elu, püha ja argise vahel. Me näeme inimesi, kes otsivad abi kirikult ning preestrilt, kes olles ajahädas saatanat omakorda telefonitsi vestluspartnerist välja ajab.

Veneetsia filmifestivalil pärjatud lugu Sitsiilias praktiseerivast eksotsistist Cataldo Migliazzost.

Itaalia keeles, eesti ja vene subtiitrid

Pilet 3€

6 interested
Õnnelik lõpp (Prantsusmaa 2017)

Õnnelik lõpp (Prantsusmaa 2017)

09/02/18 - 19.0 - 09/02/18 - 23.0

Suur Muna
Muna-Mäe, Haanja
Haanja,  65101 Kaart

Michael Haneke uusim film, irooniliselt pealkirjastatud "Õnnelik lõpp", on pinev peredraama, mis esilinastus tänavuse Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis. Austria meisterlavastaja võtab taaskord oma halastamatu luubi alla heal järjel Euroopa perekonna siseelu... kogu oma klantsi pealispinna all määnduvas väärastumuses.

Filmiloo tegevustik leiab aset Prantsuse sadamalinnas Calais's, Euroopa pagulaskriisi ühes tulipunktis. See asjaolu ei oma aga oma heaolumulli privileegipimeduses elavate enesekesksete tegelaste jaoks mingit erilist tähtsust. Karmist karjäärinaisest peretütar Anne (Isabelle Huppert, „Elle“) on põduraks jäänud isalt (Jean-Louis Trintignant, „Amour“) üle võtnud perekonnäri juhtimise ning tema õlul on ka perekondlik suurmajapidamine. Uhkes häärberis elavad rõõmsalt koos veel Anne'i luuserist poeg (Franz Rogowski, "Victoria"), vend Thomas (Matthieu Kassovitz, "La Haine") koos oma uue perega ning kusagil taustal teevad nende eest kogu musta töö ära marokolastest teenijad. Mõõdetud tempos lahti rulluv thrillerlik lugu läheb käima sellest, kui nende juurde kolib elama Thomas' õrnalt sotsiopaatlike kalduvustega teismeline tütar Eva, kelle ema on kahtlastel asjaoludel mürgistusega haiglasse sattunud. Järk-järgult paljastub trööstitu portree – jõuka keskklassi hingeline kalestumine, mis näib iga põlvkonnaga võtvat üha süngemaid pöördeid. Režissööri loomingu austajad leiavad siit rohkelt tagasiviiteid tema varasematele töödele ja loomingus läbivalt esindatud teemadele, kuid kogenud inimhingede lahkaja operatsioonisaali lambid on seekord senisest veelgi eredamad, skalpellid veelgi teravamad…

Prantsuse keeles, eesti ja vene subtiitrid

Pilet 3€
... Vaata rohkemVaata vähem

13 interested  ·  2 going
Load more