KINO, KONTSERT....

SÜNDMUSED

Used for the like, share, comment, and reaction icons
Piitsavars (Venemaa 2019)

Piitsavars (Venemaa 2019)

22.11.19 - 19:00 - 22.11.19 - 21:00

Suur MunaMuna-Mäe, HaanjaHaanja,65101 Kaart

Erakordne Vene värske kino väärtfilm!

Kantemir Balagov on vene kino uue põlvkonna üks isikupärasemaid režissööre. Oma esimese filmiga “Lähedus” debüteeris ta Cannes’is, teine film “Piitsavars” saavutas veelgi enam ja pälvis Un Certain Regard’i programmi parima režissööri preemia. Balagovis on kohtunud pöörane loominguline laeng, sest ühelt poolt on ta Kabardi-Balkaariast pärit lihtne mägilane, teisalt on ta õpetajaks Aleksander Sokurov. Kui juba oma esimeses filmis lõhkus ta harjumuspäraseks saanud vaatenurka ja jutustas brutaalse kaukaasia loo läbi naisprotagonisti silmade, siis “Piitsavars” võtab ette veelgi suurema tabuteema lahkamise, milleks on Leningardi blokaadi järgne elu ning pealtnäha kangelasliku sõjavõidu fassaadi taha jääv inimlik moraalne ja füüsiline laostatus. Saanud algtõuke Svetlana Aleksijevitši romaanist "Sõda ei ole naise nägu”, asetab Balagov ka siin sõjafilmidele mitteomaselt põhifookusesse hoopis naised.

Filmi nimitegelaseks on ebatavaliselt pikka kasvu ebamaise välimusega tütarlaps Iia, kes on rindelt tagasi pöördunud ning püüb hospitalis medõena töötades ja kommunaalkorteris 3-aastast Pašat kasvatades mingitki terviklikust taas leida. Ümberpiiratud linn on vabanenud, ent sõda on endast jätnud kõmiseva tühjuse ja hirmutavatest mälestustest läbikasvanud oleviku. Iia letargilisse seisundisse toob muutuse temperamentne rindekaaslane Maša, kes samuti Leningradi jõuab ning on täis soove ja elujanu ning annab loo arengule hoopis jõulisema pöörde. See on film läheduse otsimisest olukorras, kus kõik tavapärased viisid selleks on hävinud ning soojuse leidmine nõuab ebainimlikke pingutusi.

Balagov ja kõigest 24-aastane väga andekas naisoperaator Ksenija Sereda loovad koos väga detailitäpse, ent samas tugevalt stiliseeritud ja visuaalselt kütkestava maailma. See on noorte autorite film, mis on vaba paatoslikust krambist ning vaatab julgelt otsa inimese vastuolulisele olemusele ja sõjaga kaasnevate moraalsete valikute väga kõrgele hinnale.

Vene keeles, eesti ja inglise subtiitrid
Pikkus 2h10min

Pilet 4€
... Loe edasiVaata vähem

2 Huvitatud
Kirjanikuga voodis (Eesti 2019) Eesti eelesilinastus!

Kirjanikuga voodis (Eesti 2019) Eesti eelesilinastus!

29.11.19 - 19:00 - 29.11.19 - 21:00

Suur MunaMuna-Mäe, HaanjaHaanja,65101 Kaart

Eesti eelesilinastus!

PÖFF soovitab!

Manfred Vainokivi eriline dokumentalisti anne parimas vormis!

Silmapaistmatu joodik ja viie lapse isa. Kahtlase kuulsusega provokaator ja originaalse huumorisoonega tegelane. Nudist, ekshibitsionist ja kirjanik. Eesti oma Bukowski, kes tõlkis eesti keelde päris Bukowski. Peeter Sauter ei kirjuta mitte vaid romaane ja lühilugusid, vaid lavastab väsimatult kohmetust tekitavaid ja siivutuid ühemeheetendusi Tallinna eri paigus.

Vastuolulise tänavafilosoofi tegemisi on üllatavalt huvitav jälgida ka Sauteri kirjanduslikku loomingut ja tema isiksust lähemalt tundmata. Elegantselt lavastatud dokfilmis kehastab peategelast nimekas Tambet Tuisk, sattudes kõige värvikamatesse olukordadesse. Raske öelda, mida eestlased tegelikult selle veidriku sagedastest tempudest arvavad, kuid rahvusvaheliselt tundmatul Sauteril on, mida laiema publikuga jagada. Manfred Vainokivi üritab aidata andekal erakul isikliku elu kriisist üle saada.

Eesti keeles, inglise subtiitrid

Pilet 5€
... Loe edasiVaata vähem

2 Huvitatud
Surematu (Eesti 2019) PÖFF soovitab!

Surematu (Eesti 2019) PÖFF soovitab!

06.12.19 - 19:00 - 06.12.19 - 21:00

Suur MunaMuna-Mäe, HaanjaHaanja,65101 Kaart

PÖFF 2019 valikfilm, mis kandideerib mitte pelgalt PÖFFi raames parima Balti filmi tiitlile vaid ka dokumentaalfilmi Oscarile!

Venemaa Kaug-Põhja tööstuslinnas filmitud „Surematu“ püüab mõista, mis ahvatleb inimesi vabatahtlikult maha salgama oma isiksust ja muutuma riiklikuks ressursiks. Kas inimene saab üldse olla vaba totalitaarses ühiskonnas, kus keerukad ja hämarad struktuurid kontrollivad nende mõttemaailma juba varasest lapsepõlvest? Režissööri vaevu hoomatav, kuid väga nõudlik pilk paljastab „süsteemi“ toimimist kõige süütumana tunduvates situatsioonides, igapäevaelu erinevatel hetkedel.

Ksenija Okhapkina dokumentaalfilm näitab, kuidas tänapäeva Venemaal „toodetakse“ kodanikke, kelle ülimaks eesmärgiks on anda oma elu isamaa eest ja saavutada seeläbi surematus. Dokumentaal on filmitud polaaröö ja käreda pakase tingimustes ühes Kaug-Põhja tööstuslinnas, mis on välja kasvanud GULAGi laagrisüsteemist.

Autor: Ksenija Ohhapkina
Produtsendid: Riho Västrik, Uldis Cekulis
Tootjad: OÜ Vesilind (Eesti), VFS Films (Läti)

Vene keeles, eesti ja inglise subtiitrid

Pilet 5€
... Loe edasiVaata vähem

11 Huvitatud
Südamering (Eesti 2019) kohal autor!

Südamering (Eesti 2019) kohal autor!

07.12.19 - 19:00 - 07.12.19 - 21:00

https://www.facebook.com/HaanjaSuurMuna/

Kohal filmi autor Margit Lillak!
Eesti filmi esika õhtu!

Et muuta maailma, peame alustama iseendast!

Peale paari aastast kooskäimist, otsustas 2014 aasta suvel kamp täiskasvanuid koos oma lastega astuda välja peavoolu ühiskonnamudelist, ning asutada Eesti esimene Teadlik öko- kogukond. Nad panid oma säästud kokku ja ostsid kamba peale vana mõisakompleksi 33 hektari põllumaa ja 3750 ruutmeetri pool-lagunenud hoonetega. Kompleksis asus enne hooldekodu. Kokku kolis 5 peret – 12 täiskasvanut ja 6 last.

Nende eksperimenti innustas üle maa leviv ökokogukondade liikumine, mille eesmärgiks on katsetada väiksemas koosluses uut elukorraldust, mille tuumaks on vägivallatud harmoonilised suhte, loodushoid, permakultuur ja väike jalajälg.
Alustuseks tuleb lammutada kõik peavoolu ühiskonna alustalad – haridusest, tuumperekonna ja tarbimiseni.
Film jälgib kogukonna dramaatilisi arenguid 5 aasta jooksul. Mesinädalatest tuumikgrupi lahkuminekuni.

Eesti keeles, pilet 5€
... Loe edasiVaata vähem

10 Huvitatud  ·  1 Osaleb
Aasta täis draamat (Eesti 2019) kohal ka Alissija!

Aasta täis draamat (Eesti 2019) kohal ka Alissija!

08.12.19 - 15:00 - 08.12.19 - 17:00

Suur MunaMuna-Mäe, HaanjaHaanja,65101 Kaart

Kohtumine Alissijaga, kes enne ja pärast filmi ona teatriaastast lähemalt räägib

224 etendust
365 päeva
Mis temast saab?

Otsides oma kohta maailmas, võtab 21-aastane Alissija ette hullumeelse inimeksperimendi.

"Elumuutev eksperiment" (Ringvaade)
"Väga ilus lugu. Vahetu, emotsionaalne ja isegi omal moel veidi erootiline" (Eesti Ekspress)

2017. aastal kuulutab Kinoteater välja töökonkursi, et leida inimest, kes poleks teatris käinud ning vaataks ära kõik 2018. aastal loodud teatrilavastused. 450 kandidaadi seast leitakse 21-aastane Alissija-Elisabet, rätsepaharidusega Valga tüdruk venekeelsest perekonnast. Noor inimene, kes ei tea midagi Eesti teatrist ega tunne ühtegi eesti näitlejat. Noor inimene, kes enne eksperimenti kaalus, kas minna tööle Maximasse või Euroopasse vabatahtlikuks.

"Aasta täis draamat" on inspireeriv lugu iseseisvumisest, oma koha otsimisest ja sellest, et vahel piisab ainult väikesest juhusest, et veerema läheks lumepall, mis muudab kogu elu.


Idee: Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik
Režissöör: Marta Pulk
Monteerija: Hendrik Mägar
Operaator: Aivo Rannik
Heliloojad: Hendrik Kaljujärv, Jakob Juhkam
Helirežissöör: Tanel Kadalipp
Toetajad: Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital

Eesti keeles, pilet 5€
... Loe edasiVaata vähem

18 Huvitatud
Kõhedad muinaslood (Eesti 2019)

Kõhedad muinaslood (Eesti 2019)

13.12.19 - 19:00 - 13.12.19 - 21:00

Suur MunaMuna-Mäe, HaanjaHaanja,65101 Kaart

Eesti esika õhtu!

Mart Sanderi rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilmidest koosnev antoloogia toob vaatajani kõhedaid lugusid minevikust ja tulevikust, armastusest ja hirmust, reaalsest ilmast ja teispoolsusest. Mängulises ja kaasamõtlemist pakkuvas fantaasiafilmis osaleb suur hulk eesti tippnäitlejaid.

Deemonlik jutustaja räägib meile neli muinasjuttu täiskasvanuile. Esimeses loos „Tegelikult“ ristuvad öises mahajäätud hotellis kolme inimese teed, kes näikse jagavat nii minevikku kui olevikku. Ohtralt rahvusvahelisi preemiaid võitnud filmis mängivad Jekaterina Novosjolova („Litsid“), Toomas Kolk („Litsid“) ja filmi autor Mart Sander.

Teises loos „Üksilduse allikas“ armub noor külapoiss Hans (filmidebüüdi tegev Ott Salla) salapärasesse hiieallikas elavasse näkki (Lisette Pomerans, „Litsid“) ning otsustab ta armastuse jõuga iidsest needusest päästa. Kaasa teevad Liisa Linhein („Litsid“), Ain Mäeots („1944“) ja teised; oma comebacki suurel ekraanil teeb vanameister Väino Puura („Siin me oleme!“)

„Peiteaeg“ on ulmesugemetega lugu kahest uurijast (Mart Müürisepp, „Vasaku jala reede“ ja Tanel Saar, „Mina olin siin“), kes üritavad jõuda selgusele Teise Maailmasõja aegse natside uurimiskeskuse saladustes. Filmis teevad kaasa Toomas Kolk („Litsid“), Lauri Pedaja („Ühikarotid“) ja erikülalisena Merle Palmiste („Litsid“).

Viimane novell „Kammerteener on süüdi“ on musta huumoriga vürtsitatud agathachristielik mõrvalugu, kus kammerteenri osaks on paljastada õhtusöögi käigus mõrvarid. Peaosades Kadri Rämmeld („Kättemaksukontor“), Vahur-Paul Põldma („Põrgu Jaan“) ja rezhissöör Mart Sander ise.

Film sobib vaatamiseks kõigile, kes armastavad maagilist realismi ning naudivad nuputamist ja mõistatuste lahendamist.

Eesti keeles, pilet 5€
... Loe edasiVaata vähem

21 Huvitatud  ·  1 Osaleb
Jeesus juhatab sind kiirteele (Eesti 2019)

Jeesus juhatab sind kiirteele (Eesti 2019)

20.12.19 - 19:00 - 20.12.19 - 21:00

Suur MunaMuna-Mäe, HaanjaHaanja,65101 Kaart

Ja nüüd lubage esitleda värsket Eesti ulmepõnevuskomöödiat, millesarnast varem pole nähtud!

Otse tulevikust!

Eriagent D.T. Gagano (Daniel Tadesse) kavatseb peale CIAst lahkumist koos oma armsa Maliniga (Gerda Anette Allikas) avada pitsarestorani. Ööl, mil ta on komandant Rebasele (Lauri Lagle) oma ametimärki loovutamas, ründab aga müstiline küberviirus agentuuri süsteeme ning Gagano on sunnitud koos partner Palmer Eldritchiga (Augustín Mateo) asuma viimasele missioonile.

Agendid sukelduvad virtuaalreaalsusse ning sööstavad viiruse jälgedes järjest sügavamale selle kurdudesse, kuni mäng muutub ohtlikuks. Agent Eldrichil õnnestub põgeneda, kuid Gagano jääb lõksu ning ärkab Beeta-Etioopias, kus tal ei jää muud üle, kui ise selgeks teha, mis teda ümbritsevas on päris ja mis mitte. Või nii ta vähemalt arvab.

Inglise keeles, eesti subtiitrid

Pilet 5€
... Loe edasiVaata vähem

1 Huvitatud
Lae rohkem