Кино, концерты...

СОБЫТИЯ

Used for the like, share, comment, and reaction icons
Tühistatud! Salmonid 25 aastat hiljem (Eesti 2020) esika õhtu!

Tühistatud! Salmonid 25 aastat hiljem (Eesti 2020) esika õhtu!

03.04.20 - 19:00 - 03.04.20 - 21:00

Suur MunaMuna-Mäe, HaanjaHaanja,65101 Kaart

Eesti uue filmi esika õhtu!

Ita Ever koos parimate kaaslastega sädeleb värskes draamakomöödias

Perekond Salmonid on Eestit valitsenud viimased veerand sajandit, nii kaudselt kui otseselt. Rikkusest on saanud jõukus ja saavutustest võim. Perepea Ella Salmon (Ita Ever) on olnud isegi president! Kuid sellestki jääb väheks. Salmonid on otsustanud end suurte tähtedega ajalukku kirjutada, tuues Venemaa valduses oleva presidendi ametiraha tagasi Eestisse. Õilis, kuid omakasupüüdlik plaan satub aga ootamatult ohtu ning Salmonitel tuleb leida lahendus, kuidas pöörasest olukorrast võitjana väljuda.

Salmonid oli Eesti esimene teleseriaal, mis aastatel 1993-1995 näitas humoorikalt, milline on eliidi ehk rikaste elu väikeses Eestis. Veerand sajandiga on palju muutunud ja nii on aastal 2020 just õige aeg vaadata, mis on Salmonitest tänaseks saanud.

Film on režissöör Toomas Kirsi sünnipäevakink Ita Everile.

Eesti keeles

Pilet 5€
... Loe edasiVaata vähem

56 Huvitatud  ·  2 Osaleb
Tühistatud! Viimased (Eesti 2020) Eesti esilinastus!

Tühistatud! Viimased (Eesti 2020) Eesti esilinastus!

10.04.20 - 19:00 - 10.04.20 - 21:00

Suur MunaMuna-Mäe, HaanjaHaanja,65101 Kaart

Veiko Õunpuu uue filmi Eesti esilinastuse õhtu!

"Viimased" on põhjamaine vestern, mille tegevus toimub metsikus Lapimaa tundras. Filmi peategelane on noor kaevur Rupi, kes loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada. Aga töö kaevanduses on seiskunud, sest Rupi põdrakasvatajast isa keeldub oma maid müümast. Kõigele lisaks on manipulatiivne kaevandusboss, hüüdnimega Kalastaja, hakanud silma viskama Rupi sõbra naisele, kellesse ka Rupi on salaja armunud. Nüüd, kui elu kaevanduskülas muutub iga hetkega üha enam varisemisohtlikuks, peab Rupi otsustama, kuhu ja kellele ta kuulub. Kas isakodu ürgsele tundrale või isiklike huvide külmale maale?

"Viimased" on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valminud linateos, mille režissööriks on Veiko Õunpuu. Filmi peaosades mängivad Pääru Oja, Laura Birn ja Tommi Korpela. Lisaks teevad filmis kaasa Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak, Indrek Spungin, Elmer Bäck, Samuli Edelmann, Sulevi Peltola, Emmi Parviainen, Jarkko Lahti jpt. Filmi produtsent on Katrin Kissa, helilooja Sven Grünberg ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Heikki Huttu-Hiltunen, Eero Tammi ja Veiko Õunpuu.

Eesti keeles

Pilet 5€
... Loe edasiVaata vähem

18 Huvitatud
Lae rohkem